clock for blog часы для сайтов

Проголосуйте!

Чого не вистачає на сайті?
 

Проголосуйте!

Яку аспіраційну системи ви б вибрали для вашого д/о цеху?
 
html counterсчетчик посетителей сайта
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні15
mod_vvisit_counterВчора13
mod_vvisit_counterЦього тижня45
mod_vvisit_counterМинулого тижня150
mod_vvisit_counterЦього місяця484
mod_vvisit_counterМинулого місяця688
mod_vvisit_counterЗа весь час42164

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

 

ЯК ЗБЕРЕГТИ ТЕПЛОВУ ЕНЕРГІЮ В ДЕРЕВООБРОБНОМУ ЦЕХУ?

 

Для очищення аспіраційного повітря в деревообробній промисловості переважно використовують  два типи пиловловлювачів:  циклони, що забезпечують грубе очищення повітря з подальшим викидом його в атмосферу та  фільтрувальні станції з рукавними фільтрами,  що забезпечують тонке очищення та рециркуляцію очищеного повітря у цех.

Циклонами називаються апарати, в яких відокремлення твердих частинок від повітря відбувається за рахунок  використання відцентрової сили, що виникає при обертально-поступальному русі запиленого потоку повітря  і притискає частинки пилу до стінок апарату. При цьому частинки пилу втрачають кінетичну енергію потоку  і опускаються в напрямку розвантажувального отвору циклона. Зважаючи на їх популярність на деревообробних підприємствах вони володіють низкою недоліків.

1. Ступінь очищення повітря в циклонах коливається в діапазоні 60-99% та залежить від параметрів повітря. В теплий період року, коли повітря є досить сухим ефективність очищення є низькою. Це призводить до значних викидів пилу в атмосферу.

2. Низький ступінь очищення є недостатнім для рециркуляції цього повітря в робоче приміщення. В результаті цього значна кількість тепла, що витрачається на підігрів виробничих цехів, видаляється в атмосферу з аспіраційним повітрям.

Таким чином, підприємства, що використовують циклони, витрачають значні кошти на опалення, а також сплачують за забруднення навколишнього середовища, збільшуючи собівартість продукції та знижуючи її конкурентоздатність.

Останнім часом для очищення аспірованого повітря широкого розповсюдження набули фільтрувальні станції з рукавними фільтрами. Вони забезпечують високу ступінь очищення повітря до 99% та забезпечують можливість зберегти теплову енергію в цеху. Головним елементом фільтрувальної станції (рис.1) є рукавний фільтр 1, виготовлений із фільтрувальної тканини. Запилене повітря підводиться в нижню частину фільтрувальної станції  2, поступає всередину фільтра, фільтруючись, проходить у верхню частину фільтрувальної станції і через повітропровід 3 очищене повітря виходить назовні у атмосферу. В опалювальний період року потік очищеного повітря  направляється назад в цех з метою  збереження теплової енергії, що виходить разом із аспіраційним повітрям. Необхідність рециркуляції повітря зумовлена  значною різницею температур повітря в цеху та поза його межами: нормативна температура в цеху становить 17ºС, а середньодобова температура взимку -10ºС. Варто відмітити, що під час підвищення тиску на кожні 121,5 мм вод. ст. (1190 Па) адіабатичне підвищення температури складе 1°С. Таким чином за умов середнього тиску до 2500 Па, вентилятор тим самим підвищує температуру повітря в середньому ще на 2-3°С, що дає можливість частково компенсувати втрати тепла через стінки повітропроводів за межами цеху.

Фільтр для аспірації

Виробники аспіраційного обладнання як правило використовують в конструкції  фільтрувальної станції металеву стінку товщиною 2-3 мм. Однак теплопровідність металу є досить великою, що сприяє швидкому охолодженню повітря, яке поступає у фільтрувальну станцію. Тому для збереження  температури повітря, варто забезпечити  теплоізоляцію фільтрувального блоку, запропонувавши стінку із теплоізоляційного матеріалу (рис.1, поз.4). Як варіант пропонується використовувати  сендвіч-панелі, в яких між стальними листами міститься шар мінеральної вати товщиною до 100 мм. Відомо, що  теплопровідність мінеральної вати у 828 разів нижча, ніж теплопровідність сталі. Для порівняння кількості теплової енергії, що проходить через стінки із різних матеріалів, взяли до уваги фільтрувальну станцію розмірами 4,4х2,3х2,3 за температурних умов повітря всередині 20ºС та середньодобової температури взимку -10ºС.  У випадку стальної стінки товщиною 2 мм  витрачається 12,9 кВт·год теплової енергії, а у випадку стінки із сендвіч-панелі 1,4 кВт·год. Для нагріву повітря об’ємом 20 тис. м3 (об’єм рівний кількості повітря, що проходить через фільтрувальну станцію за годину) необхідно 97 кВт·год теплової енергії. Звідси можна зробити висновок, що частка теплоти яка витрачається за наявності металевої стінки становить 13%, а частка теплової енергії, що витрачається за наявності стінки із сендвіч-панелі становить 1,44%.

Деякі виробники аспіраційного обладнання пропонують фільтрувальні станції розміщувати в цеху і в такому випадку проблема повернення теплого повітря відпадає. Однак згідно ДБН В.2.5.-67:2013 «Опалення, вентиляція та кондиціонування» п. 5.11 допустимим є повернення у робочу зону виробничих приміщень повітря з концентрацією пилу не більше ніж 1,8 мг/м3. Насправді досягти такої ступені очищення повітря через один фільтр навіть із ступеню очищення 99,9% неможливо. Забезпечити необхідну допустиму концентрацію пилу в повітрі робочої зони можна лише двоступеневою фільтрацією. Один із варіантів такої фільтрувальної установки пропонує ТОВ «ТЕХЕКО».

Застосування даної схеми аспірації має наступні переваги:

- комфортні умови для працівників;

- економію енергії за рахунок приточних камер;

- економію теплової енергії за рахунок рециркуляції повітря;

- покращення екологічних показників і відповідно зменшення розмірів плати за викиди в атмосферу;

Напрацьований  в «ТЕХЕКО» досвід  дозволить Вам вирішити проблеми економії теплової та електричної енергії та суттєво зменшити вплив на довкілля.

 


 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить