clock for blog часы для сайтов

Проголосуйте!

Чого не вистачає на сайті?
 

Проголосуйте!

Яку аспіраційну системи ви б вибрали для вашого д/о цеху?
 
html counterсчетчик посетителей сайта
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні13
mod_vvisit_counterВчора13
mod_vvisit_counterЦього тижня43
mod_vvisit_counterМинулого тижня150
mod_vvisit_counterЦього місяця482
mod_vvisit_counterМинулого місяця688
mod_vvisit_counterЗа весь час42162

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

 

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ ВИКОРИСТАННІ ФІЛЬТРУВАЛЬНИХ

СТАНЦІЙ В ДЕРЕВООБРОБЦІ


В деревообробній промисловості за останні десятиліття появилося багато спеціалізованого високопродуктивного обладнання, яке вимагає швидкого та якісного видалення відходів із зони різання. З ростом об’ємів аспірації загострилася проблема  відділення деревних відходів з пилоповітряної суміші та якісного очищення повітря. На сьогодні, все частіше замість циклонів для очищення повітря застосовуютья фільтрувальні станції,  очищення повітря в яких здійснюється за допомогою рукавних фільтрів, що дозволило повертати очищене повітря у виробниче приміщення.

Схема пожежогасіння фільтрувальної станції

При попаданні іскри з-під інструменту у трубопровід при використанні циклонів, вона (іскра), як правило, буде погашена при контакті зі стінками циклону, оскільки енергія іскри невелика. У випадку використання фільтрів, при попаданні іскри на покритий дрібнодисперсним деревним пилом фільтр, іскра може спричинити процес тління, що продовжуватиметься до кількох годин і при розвантаженні бункера чи при вимкненні вентиляторів по закінченні зміни перейде в горіння. В таких випадках, при виявленні вогню при розвантаженні бункера, для локалізації і гасіння загорання слід негайно припинити розвантаження бункера, відімкнути електропостачання аспіраційної установки та залити вогнище загорання водою із встановленої на фільтрувальній станції системи водяного пожежегасіння  (рис.1).

Значну частину деревообробного обладнання можна віднести до категорії іскрогенеруючих. До найбільш небезпечних  в цьому відношенні варто віднести багатопилкові  ділильні верстати, багатофункціональні енергонасичені верстати, що поєднують в собі кілька функцій (фуганок+рейсмус + ділильний) та інші, подібні до них.

Схема пожежогасіння в трубі ГРЕКОН Щоб запобігти утворенню небезпечних ситуацій, аспіраційні системи слід оснащувати системами іскрогасіння (рис.2). При виявленні в трубо-проводі іскри, давач виявлення іскр (рис.4, поз.1) дасть сигнал пристрою іскрогасіння (поз.4), який знешкодить утворені іскри.

Якість очищення повітря фільтрувальними станціями дозволяє повертати тепле повітря в робочу зону, економлячи при цьому значну кількість теплової енергії. Але, для виключення небезпеки, пов’язаної з можливим загоранням фільтрувальної станції, при проектуванні системи рециркуляції необхідно передбачати сертифіковані протипожежні клапани (рис 3, поз.3), що в аварійній ситуації зможуть перегородити шлях вогню в цех.

Крім вищевказаного фільтрувальна станція повинна бути обладнана запобіжним противибуховим  клапаном із розрахунку 0,03 м2 3 об’єму установок (рис.3).

Противибухові клапани на ФС

Фільтрувальна станція  повинна бути заземлена до контуру заземлення із опором не   вище 4 Ом. Конструкція установки повинна передбачувати «суцільну провідність» корпусів для запобігання проскоку іскри від статичної електрики.  Фільтрувальна станція повинна оснащуватись блискавкозахистом.

ДБН В.2.5.-67:2013 «Опалення, вентиляція та кондиціонування» регламентує розміщення самої пиловловлювальної  установки. Її можна  розміщати безпосередньо біля стін будівель І та ІІ ступеню вогнестійкості, якщо по всій висоті будівлі на віддалі 2 м по горизонталі від фільтрувальної станції відсутні віконні пройоми або наявні вікна, що не відчиняються з подвійними рамами з металевим переплетінням та осклінням із армованого скла або заповненням із скло-блоків. Якщо вікна відчиняються, то фільтрувальну станцію слід розміщати на віддалі не менше 10 м від стін будівлі. Від будівель ІІІ ступеню вогнестійкості (стіни - цегляні,  покрівля  з дерев’яними елементами) також слід відступати на віддаль не менше 10м.

Безумовно, неможливо застрахуватись від усіх можливих нещасних випадків на виробництві, але за рахунок дотримання  переліченого  комплексу заходів можна звести ризики до мінімуму.

Схема монтажу пристроїв іскрогасіння в багатовентиляторній аспіраційній системі

 

Будемо раді отримати ваші зауваження та запитання в коментаріях

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить