clock for blog часы для сайтов

Проголосуйте!

Чого не вистачає на сайті?
 

Проголосуйте!

Яку аспіраційну системи ви б вибрали для вашого д/о цеху?
 
html counterсчетчик посетителей сайта
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні6
mod_vvisit_counterВчора12
mod_vvisit_counterЦього тижня6
mod_vvisit_counterМинулого тижня104
mod_vvisit_counterЦього місяця18
mod_vvisit_counterМинулого місяця491
mod_vvisit_counterЗа весь час42802

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

 

ДЕЯКІ АСПЕКТИ РОЗРАХУНКУ БАГАТОВЕНТИЛЯТОРНОЇ АСПІРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ


Важливою проблемою деревообробного підприємства є своєчасне та якісне видалення відходів від верстатів. Відсмоктування відходів від різального інструменту та транспортування їх у бункери-накопичувачі здійснюють за допомогою аспіраційного обладнання. Сьогодні ринок насичений різними видами таких агрегатів: вентилятори, фільтрувальні станції, циклони, аспіраційні установки малих розмірів, тощо. Однак, власники деревообробних підприємств не приділяють належної уваги питанню вибору аспіраційного обладнання для конкретних умов  виробництва, що ґрунтується на проектуванні аспіраційної системи та її грамотному розрахунку.

Часто-густо аспіраційне обладнання вибирають навмання, керуючись порадами продавців-консультантів за критеріями їх продуктивності. Однак варто розуміти, що аспіраційне обладнання, зокрема вентилятори, можуть працювати в різних діапазонах продуктивності та тиску і не завжди забезпечуватимуть  необхідну транспортну швидкість у трубопроводі. Типовою помилкою продавців аспіраційного обладнання є те, що вони вказують максимальну або середню продуктивність вентилятора або всієї аспіраційної установки, однак не зважають на те, який опір буде створювати мережа (втрати тиску по довжині трубопроводу,  відводах, колекторі, та опір фільтра). Саме тому вибір аспіраційного обладнання варто здійснювати тільки на основі проектного рішення та розрахунку. Що стосується традиційних аспіраційних систем, то їх розрахунок  здійснюється за методикою наведеною у працях Євлева Н.А., Козоріза  Г.Ф., Іванцова І.О.

Сьогодні популярною є конструкція багатовентиляторної аспіраційної системи. Що стосується проектування такої системи, то при її розрахунку варто врахувати деякі аспекти.

1. Продуктивність та тиск окремого вентилятора в багатовентиляторній  системі змінюється залежно від кількості ввімкнених вентиляторів.

Відомо, що конструкція системи передбачає встановлення вентиляторів малих розмірів, кожен з яких обслуговує один верстат та транспортує відходи до фільтрувальної станції.  Таким чином вентилятори в системі працюють паралельно на спільну мережу долаючи не лише індивідуальний опір власної мережі (трубопроводу), але одночасно й опір спільної ділянки (фільтрувальної станції). Для роботи вентилятора в умовах багатовентиляторної системи характерною є постійна зміна його параметрів. Встановлено, що зі збільшенням кількості одночасно працюючих вентиляторів, продуктивність кожного зменшується на певний відсоток.  Це пов’язано з тим, що  під час їхньої  спільної роботи збільшується об’єм потоку повітря, що проходить  через спільний об’єм фільтрувальної станції, відповідно зростає опір мережі, зростає тиск вентилятора, а його продуктивність знижується. Для того, щоб забезпечити транспортну швидкість у трубопроводі треба розрахувати необхідну продуктивність за умови ввімкнення всіх вентиляторів. Продуктивність вентилятора за умови одночасної роботи  n-ної кількості вентиляторів можна визначити за формулою:

формула

Тиск вентилятора за умови одночасної роботи  n-ної кількості вентиляторів можна визначити за формулою:

Відповідно  сумарна продуктивність системи, визначатиметься:

де  a, b, c – коефіцієнти із апроксимованого рівняння характеристики вентилятора; n – кількість вентиляторів в системі.

2. Величина гідравлічного опору фільтрувальної станції в процесі роботи змінюється.

Зміна гідравлічного опору фільтрувальної станції зумовлена двома факторами. З одного боку опір зростає зі зміною продуктивності системи (кількість одночасно ввімкнених вентиляторів), з іншого боку опір зростає із запиленням фільтра. В процесі фільтрації найдрібніші частинки затримуються в тілі тканини фільтра, закупорюючи його та зменшуючи проникність через нього повітря. Тому з певною періодичністю рекомендується проводити регенерацію фільтрів (очищення через вібрацію). Для визначення втрат тиску у фільтрі із встановленим часом міжрегенераційного періоду доцільно використовувати залежність

де t – час міжрегенераційного періоду, год; M, Nкоефіцієнти, що залежать від геометричних параметрів фільтрувальних рукавів, пористості фільтра, його початкової запиленості, середньої  величини фракції частинок пилу.

За допомогою наведеної залежності  можна визначити гідравлічний опір фільтрувальної станції у будь-який момент часу роботи фільтрів для довільної кількості одночасно ввімкнених вентиляторів. Також можливим є визначення оптимального часу роботи фільтрів між регенераціями, задавшись граничним значенням гідравлічного опору фільтра.

3. Необхідність вирівнювання тиску у трубопроводах на вході у фільтрувальну станцію.

Оскільки всі трубопроводи сходяться у фільтрувальній станції, то на вході тиски у всіх трубопроводах мають бути однакові. В протилежному випадку буде відбуватись передув потоку з одного трубопроводу в інший, що призведе до дестабілізації роботи всієї системи. Для цього в кінці проектування необхідно скорегувати діаметр трубопроводів (а за необхідністю деякі інші параметри) таким чином, щоб значення тисків у всіх трубопроводах на вході у фільтрувальну станцію відрізнялись в межах 3%.  Такі розрахунки зручно виконувати за наявності відповідного програмного забезпечення.

Таким чином запорука правильного вибору аспіраційного обладнання для конкретного деревообробного виробництва є наслідком грамотного розрахунку та проектування аспіраційної системи.

 

Будемо раді отримати ваші зауваження та запитання в коментаріях

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить