clock for blog часы для сайтов

Проголосуйте!

Чого не вистачає на сайті?
 

Проголосуйте!

Яку аспіраційну системи ви б вибрали для вашого д/о цеху?
 
html counterсчетчик посетителей сайта
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні6
mod_vvisit_counterВчора12
mod_vvisit_counterЦього тижня6
mod_vvisit_counterМинулого тижня104
mod_vvisit_counterЦього місяця18
mod_vvisit_counterМинулого місяця491
mod_vvisit_counterЗа весь час42802

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

 

СХЕМА РЕГУЛЮВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ВЕНТИЛЯТОРА

ЧАСТОТНИМИ ПЕРЕТВОРЮВАЧАМИ

 

Здійснення регулювання продуктивності вентилятора наведеними раніше способами через варіатор швидкості, гідромуфту або через реостат значно ускладнює конструкцію вентагрегата, що зумовлює зменшення його ККД, а також його надійність через багатоланковість всієї системи. Окрім того таке обладнання вимагає додаткового спостереження за роботою та є складним в експлуатації. На сьогодні, з появою різноманітних продуктів на ринку електроустаткування, доцільним для регулювання продуктивності вентилятора (регулювання частоти обертання колеса) застосовувати перетворювачі частоти. У цьому разі регулювання числа обертів вала електродвигуна, а отже і колеса вентилятора, здійснюється через зміну частоти вхідного струму перетворювачами частоти. Останні відомі  під багатьма назвами, як інвертори, приводи із регульованою швидкістю, електроприводи з частотним регулюванням, перетворювачі частоти або конвертери частоти.  Вони забезпечують пропорційне зменшення споживаної потужності привода від зменшення продуктивності вентилятора. Регулювання числа обертів двигуна за допомогою перетворювачів  частоти дає можливість заощадження електроенергії до 70 % .

Одним із чинників, що зумовлює необхідність регулювання продуктивності параметрів вентилятора є зміна опору фільтра в процесі роботи. Збільшення опору останнього зумовлює збільшення тиску вентилятора і цим самим зниження його продуктивності по аеродинамічній характеристиці. Це зумовлює  потребу регулювання частоти обертання колеса вентилятора в сторону збільшення для забезпечення постійної витрати повітря від кожного пилоприймача верстата. З цією метою була запропонована схема регулювання частоти обертання колеса кожного вентилятора, для багатовентиляторної системи, залежно від збільшення гідравлічного опору фільтрувальної станції.

Схема частотного регулювання продуктивності вентилятора

Схема автоматичного регулювання продуктивності вентилятора працює у такий спосіб. Під час роботи аспіраційної системи збільшується гідравлічний опір фільтрувальної станції, що призводить до збільшення опору на індивідуальній мережі та зменшення продуктивності окремого вентилятора. Для того, щоб вентилятор забезпечував необхідну продуктивність, необхідно збільшити число обертів електродвигуна вентилятора. З цією метою в трубопроводі нагнітальної мережі розміщується  давач тиску 1, який фіксуватиме  зміну тиску в трубопроводі, та подаватиме сигнал до частотного перетворювача 2. Частотний перетворювач згідно заданої програми,  регулює збільшення вхідного струму і таким чином збільшує частоту обертів електродвигуна 3. Це в свою чергу призводить до того, що вентилятор збільшує тиск настільки, щоб це забезпечувало стале нормативне значення витрати повітря  від різального інструмента. Програма для частотного перетворювача задається на основі теоретичних залежностей, що були виведені спеціалістами фірми в рамках проведення теоретичних та дослідних робіт.

Під час розрахунку електродвигуна вентилятора варто орієнтуватись на режим його роботи, що відповідатиме максимальній частоті обертання для запобіганню виходу його із ладу.

Перспективним виглядає використання перетворювачів частоти не як елементів системи управління конкретного агрегата, а як складову комплексних системних рішень з підключенням широкого набору засобів автоматизації технологічного процесу.

 

Будемо раді отримати ваші зауваження та запитання в коментаріях

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить