clock for blog часы для сайтов

Проголосуйте!

Чого не вистачає на сайті?
 

Проголосуйте!

Яку аспіраційну системи ви б вибрали для вашого д/о цеху?
 
html counterсчетчик посетителей сайта
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні16
mod_vvisit_counterВчора13
mod_vvisit_counterЦього тижня46
mod_vvisit_counterМинулого тижня150
mod_vvisit_counterЦього місяця485
mod_vvisit_counterМинулого місяця688
mod_vvisit_counterЗа весь час42165

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

 

ПРОЕКТУВАННЯ АСПІРАЦІЙНИХ СИСТЕМ


Кущова аспіраційна система

Одночасно з розвитком промислової переробки деревини постало питання видалення  деревних відходів із зони різання (аспірації). При розрахунку аспіраційної системи  стоїть завдання: максимально швидко видалити потоком повітря відходи з зони різання і в короткий термін зупинити пилоповітряний потік з розділенням повітря та відходів. Такий процес вимагає великих енергетичних затрат. В цілому на долю аспіраційних систем та пневмотранспорту на деревообробних підприємствах припадає до 60% споживання електроенергії навіть при високій організації праці.

В радянський період, маючи дешеві енергоносії, на деревообробних підприємствах здебільшого примінялися централізовані аспіраційні системи, де один вентилятор обслуговував до десяти і більше верстатів (фото1).

Відомо, що централізовані аспіраційні системи дешевші по собівартості, простіші в обслуговуванні, але враховуючи той факт, що навіть в цехах з високою організацією праці одночасно працює не більше 40-60% обладнання, відмічаються значні перевитрати енергії на аспірацію, оскільки розрахунок проводиться на 100% навантаження.

З переходом на ринкові умови господарювання багато підприємств із-за великої складової енергоносіїв в цініпродукції опинилися на межі банкрутства. На сьогоднішний день, коли доводиться конкурувати з іноземними виробниками,  на зміну показника кількості прийшов рівень якості. На підприємствах появляється багато вузькоспеціалізованого  високопродуктивного деревообробного обладнання з високими швидкостями різання і утворенням при цьому великої кількості деревних відходів. Зросла якість сушіння пиломатеріалів, а при обробці сухих матеріалів зросла кількість пилу. Питання якісної аспірації піднялося на новий рівень.

 

Циклони

Перераховані фактори вимагають лише інтенсифікації процесів аспірації. Чи можна при цьому залишитися при попередніх об'ємах споживання електроенергії? Досвід показує, що при децентралізації систем аспірації, оптимізації розташування вентиляторів та правильному розрахунку аспіраційних систем можна добитися суттєвої економії не лише електричної, а й теплової енергії. Сьогодні серед пристроїв для очищення повітря широко використовують циклони. Порівняно з іншими пиловловлюючими апаратами вони мають таку перевагу, як простота конструкції, відсутність рухомих частин, постійний гідравлічний опір (фото 2).

ПІдвісний вентилятор в цеху

Але суттєве підвищення ефективності очистки повітря з меншими енергетичними затратами дає примінення фільтрувальних станцій.

Сьогодні стали доступними якісні фільтрувальні матеріали, що дозволяють очистити нагріте повітря, яке видаляється аспіраційними системами, до нормативних показників і назад - в цех.Спеціалістами ТзОВ «ТЕХЕКО» розроблено та запатентовано конструкцію пилевого вентилятора підвісного

(фото 2), що може монтуватися безпосередньо над верстатом і обслуговувати один верстат з одночасним вмиканням або невелику групу (2-3 одиниці обладнання). Дана схема скорочує лінійну ділянку проходження пилоповітряної суміші від обладнання до повітроочисної установки, виключає холосту роботу вентилятора, скорочує викиди нагрітого повітря з цеху в зимовий  період, зменшує перетяги в цеху. Важливо відмітити, що в даному випадку можна точніше розрахувати і забезпечити в процесі роботи швидкості транспортування відходів.

Фільтрувальна станція

Підсумовуючи викладене можна сказати, що на сьогоднішній день найперспективнішою в  санітарному, екологічному відношенні та з точки зору енергозбереження є децентралізовані повітроочисні установки з двохступеневою фільтрацією аспірованого повітря. Перша ступінь – фільтр-блок, що розміщений безпосередньо над бункером і обладнаний системою регенерації фільтрів та утепленим стіновим огородженням, що убезпечує фільтри від утворення на них конденсату, внаслідок виникнення на них точки роси, подовжує термін служби фільтрів, зберігає теплову енергію (фото 4). Друга ступінь очищення розміщена безпосередньо в цеху (фото 5) і доводить чистоту повітря до дозволених показників.

Примінення даної схеми аспірації-повітроочищення дає наступні переваги:

- економію електроенергії із-за відсутності холостої роботи вентиляторів;

- враховуючи неодночасність роботи вентиляторів,зменшується навантаження на фільтр, що дозволяє фільтрувати повітря в спокійнішому режимі;

- в децетралізованій системі, яка обслуговує один або два-три верстати режим роботи завжди близький

до оптимального;

- економію енергії за рахунок приточних камер;

- економію теплової енергії за рахунок зменшення об'ємів викидів;

- покращення екологічних показників і відповідно зменшення розмірів плати за викиди в атмосферу;

- подовжує ресурс роботи обладнання за рахунок коефіцієнта одночасності роботи вентиляторів.

Фільтр повторного доочищення

Щодо застережень відносно зростання шуму в цеху,можна відмітити, що при якісному балансуванні вентилятори не створюють додаткового шуму, оскільки звуковий тиск не сумується, а накладається. Якщо в приміщенні наявне сильне джерело шуму (деревообробні верстати), то створений рівень звукового тиску буде перекривати звуковий тиск, створений вентиляторами.

Разом з тим слід пам'ятати, що найбільшого ефекту можна досягнути при проведенні грамотного розрахунку втрат тиску в системах та їхній збалансованості при підключенні до фільтрувальної станції. В цьому Вам завжди допоможуть спеціалісти ТОВ «ТЕХЕКО».

 


 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить