clock for blog часы для сайтов

Проголосуйте!

Чого не вистачає на сайті?
 

Проголосуйте!

Яку аспіраційну системи ви б вибрали для вашого д/о цеху?
 
html counterсчетчик посетителей сайта
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3
mod_vvisit_counterВчора13
mod_vvisit_counterЦього тижня33
mod_vvisit_counterМинулого тижня150
mod_vvisit_counterЦього місяця472
mod_vvisit_counterМинулого місяця688
mod_vvisit_counterЗа весь час42152

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

 

ДЛЯ ЧОГО РЕГУЛЮВАТИ ПРОДУКТИВНІСТЬ ВЕНТИЛЯТОРА В АСПІРАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ?

 

Для більшості аспіраційних систем, що присутні на деревообробних підприємствах і виконують санітарно-транспортні функції по обезпиленню деревних відходів характерним є постійний режим роботи. Під постійністю режиму варто розуміти стабільність у часі  параметрів тиску і витрати повітря, що створює вентилятор. Однак проведений аналіз інтенсивності роботи верстатів та деяких закономірностей у роботі аспіраційного обладнання свідчить про необхідність  регулювання вентиляторів в  аспіраційних системах.

1. На основі спостережень інтенсивності роботи  обладнання на різних підприємствах, а також аналізі чинників, що впливають на технологічний процес встановлено, що в деревообробній промисловості середнє значення коефіцієнта одночасної роботи місцевих відсмоктувачів (коефіцієнт завантаження обладнання) Кз коливається в межах 0,4-0,8. Звідси випливає, що значна кількість електроенергії, що витрачається на аспірацію верстатів витрачається неефективно.

2. Умови виробництва у більшості випадків не є стабільними і викликають зміни витрати повітря як в окремих вузлах, так і в усій системі, або зумовлюють потребу в такій зміні.

3. Кількість відсмоктуваного від обладнання повітря, необхідного для забезпечення нормальних санітарно-гігієнічних норм, залежить також від режиму протікання  технологічних процесів: частоти обертання шпинделя, швидкості різання, швидкості подачі, вологості сировини, мікроклімату в цеху, стану інструмента. Зокрема чим більша швидкість різання на верстаті, тим більша запиленість повітря в цій зоні і тим більше повітря потрібно для видалення відходів.

4. Крім змін витрат повітря, викликаних технологічними причинами, існують зміни інтенсивності використання місцевих відсмоктувачів протягом року, місяця, зміни. Зокрема зміна інтенсивності протягом року може бути пов’язана з недоліками планування, з сезонним надходженням матеріалу, та змінами його якості.

5. Встановлено, що у багатовентиляторній системі параметри роботи кожного вентилятора змінюються залежно від кількості одночасно ввімкнених вентиляторів. Зі збільшенням кількості працюючих вентиляторів продуктивність кожного зменшується, а тиск збільшується. Для вентилятора ВРП-4.0 експериментально встановлено на скільки відсотків зменшується продуктивність кожного вентилятора, залежно від кількості одночасно ввімкнених нагнітачів.

Відсоток зниження продуктивності залежно від кількості одночасно увімкнених вентиляторів

Як видно з графіка при спільній роботі п’яти вентиляторів продуктивність кожного знижується на 32 %, порівняно з тією продуктивністю, яку б він розвивав, коли працював один. Якщо при проектуванні аспіраційної системи вибрати вентилятор з параметрами необхідної нормативної продуктивності, враховуючи, що він буде працювати спільно з усіма вентилятора в цеху, то при самостійній роботі цього ж вентилятора він продукуватиме значно більше повітря, що призведе до перевитрати електроенергії.

6. У випадку використання в аспіраційній системі в якості пиловловлювача фільтрувальну станції, необхідно враховувати зміну її гідравлічного опору в процесі роботи. Це зумовлено тим, що під час проходження  повітря через чисту тканину в початковий період роботи фільтра відбувається осідання частинок пилу на волокнах тканини. Захоплення частинок волокнами відбувається за рахунок дії механізмів дотику, інерції, дифузії, гравітації та електростатичної взаємодії. Таким чином на внутрішній стороні фільтра накопичуються частинки пилу, які не можуть проникнути у тіло тканини. Створений шар пилу починає затримувати частинки, що продовжують надходити в результаті чого товщина його постійно збільшується, і він стає головним фільтрувальним середовищем. Зі зменшенням проникності повітря через фільтр збільшується його гідравлічний опір ΔР.

Наведені фактори свідчать про необхідність укомплектування аспіраційних систем обладнанням для регулювання продуктивності вентиляторів. Це дасть змогу значно мінімізувати витрати електроенергії в цеху та забезпечити якісне видалення відходів від верстатів.


Будемо раді отримати ваші зауваження та запитання в коментаріях

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить