clock for blog часы для сайтов

Проголосуйте!

Чого не вистачає на сайті?
 

Проголосуйте!

Яку аспіраційну системи ви б вибрали для вашого д/о цеху?
 
html counterсчетчик посетителей сайта
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні18
mod_vvisit_counterВчора13
mod_vvisit_counterЦього тижня48
mod_vvisit_counterМинулого тижня150
mod_vvisit_counterЦього місяця487
mod_vvisit_counterМинулого місяця688
mod_vvisit_counterЗа весь час42167

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

 

СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО КРІПЛЕННЯ ВЕНТИЛЯТОРА В АСПІРАЦІЇ


Раніше на деревообробних підприємствах вентилятори розміщували поза межами цеху. Їх встановлювали на фундаменти, закріплюючи анкерними болтами рис.1). У випадку якщо передача вібрації на фундамент не допускалась, а також для унеможливлювання резонансу вентилятори встановлювали  на віброопорах. Допустимим було  встановлення вентилятора на попередньо підготовлену раму, закріплену консольно до стіни (рис.2). Таке розміщення було в основному пов’язано з тим, що аспіраційні системи були централізовані, а вентилятори, що обслуговували таку систему досить громіздкі, створювали значний шум, а також займали багато місця у виробничому цеху.

Монтаж вентилятора на фундаменті Консольне кріплення вентилятора

Рис.1. Схема кріплення вентилятора на фундаменті

Рис. 2. Схема консольного кріплення вентилятора

При проектуванні децентралізованої (багатовентиляторної) аспіраційної системи підходи до розміщення вентиляторів дещо змінились. Основними вимогами створення енергозбері­гаючих аспіраційних систем   є необхідність забезпечення під час проектування максимальної децентралізації аспіраційної системи. Ідеальним варіантом є умова, коли один вентилятор обслуговує один верстат. В такому разі відбувається аспірація тільки того обладнання, що працює в даний момент часу. Тому в ДАС переважно застосовуються аспіраційні пилові вентилятори малих розмірів ВРП 75–43 №3.15, 4.0, 5.0, 6.3.

 Схема гнучкого кріплення вентилятора в цеху

Для таких систем традиційне жорстке кріплення не є ідеальним з точки зору впливу роботи вентилятора на його експлуатаційні характеристики. Встановлено, що у момент пуску електродвигуна  вентагрегата у довільній точці кругової траекторії ротора  виникає реактивна сила, що діє навколо осі ротора у протилежній від напряму його обертання сторону і намагається обертати вентилятор. За  жорсткого кріплення вентилятора  елементи кріплення на корпус вентилятора зазнають згинальних навантажень та часткової деформації; динамічні удари сприяють утворенню тріщин на зварних швах. Розв’язком  цієї проблеми є гнучке кріплення вентиляторів (рис.3).  Схема гнучкого кріплення вентилятора зберігатиме працездатність вентагрегата в момент пуску електродвигуна. Враховуючи також те, що в останніх наукових роботах рекомендується проектувати мінімально можливу довжину всмоктувальної ділянки (трубопровід від пило приймача до вентилятора), доцільно  підвішувати вентагрегати безпосередньо над технологічним обладнанням за допомогою строп до будівельних конструкцій (рис.4).  Подібне розташування дасть змогу також зекономити місце у приміщеннях цеху. Монтаж виконують за допомогою сталевих строп. Стропи вибирають  залежно від маси вентиляторного агрегата, що підвішується.

ТОВ «ТЕХЕКО» першими почали використовувати таку схему кріплення  і у 2007 році отримало  патент на корисну модель №30074 (Декл. пат. на кор. модель 30074 Україна, МПК B04С3/00. Аспіраційна установка) в якому запатентована схема гнучкого кріплення пилевого вентилятора в цеху.

Фото підвісного вентилятора

Часто можна почути зауваження про те, що розміщення вентиляторів створює додатковий шум в приміщенні цеху. Однак сьогодні застосовують вентилятори із низьким шумовим навантаженням не більше 80 дБ (згідно ГОСТу 12.1.003-94 рівень звуку на робочих місцях допустимий в розмірі 80 дБ). Крім того, якщо в приміщенні є кілька джерел шуму (верстати та вентилятори), що створюють  рівень звукового тиску S, то m джерел створять рівень

Sm=S+10lgm

З цієї формули видно, що 10 джерел шуму збільшать його рівень всього на 10 Дб, а 100 – на 20 Дб. Таким чином, рівні звукового тиску практично не складаються і при збільшенні кількості одиниць джерел шуму збільшуються несуттєво. Важливу роль  відіграє також схема з’єднання вентилятора з електродвигуном.  Пряме з’єднання вала електродвигуна з колесом вентилятора суттєво знижує шум вентагрегата.

Таким чином схема гнучкого кріплення вентилятора зберігатиме працездатність вентагрегата в момент пуску електродвигуна, забезпечить умови мінімальної довжини всмоктувальної ділянки, не вимагатиме додаткового місця в цеху та заощадить час та кошти на монтаж,  створюючи при цьому звуковий шум нижчий за шум деревообробних верстатів.

Будемо раді отримати ваші зауваження та запитання в коментаріях

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить