clock for blog часы для сайтов

Проголосуйте!

Чого не вистачає на сайті?
 

Проголосуйте!

Яку аспіраційну системи ви б вибрали для вашого д/о цеху?
 
html counterсчетчик посетителей сайта
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні10
mod_vvisit_counterВчора13
mod_vvisit_counterЦього тижня40
mod_vvisit_counterМинулого тижня150
mod_vvisit_counterЦього місяця479
mod_vvisit_counterМинулого місяця688
mod_vvisit_counterЗа весь час42159

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Енергоощадна аспірація від «ТЕХЕКО»

Традиційні аспіраційні системи деревообробних підприємств, які на протязі багатьох років справно виконували свою функцію,  з ростом цін на енергоносії та підвищенням вимог до впливу на довкілля стали неефективними. Зручність та простота в обслуговуванні не компенсовують значні енергетичні затрати та низьку ефективність очищення повітря від пилу з допомогою циклонів і заставляють шукати нові підходи до вирішення проблеми.

Тому колектив науково-впроваджувальної фірми «ТЕХЕКО» напротязі більш ніж 20 років займається питаннями енергоощадної аспірації. За останні роки  набуто значного досвіду у проектуванні та впровадженні у виробництво енергоощадних аспіраційно-повіт-роочищувальних установок.

Основні засади, якими керуємося в роботі , це

  • децентралізація аспіраційних систем;
  • оптимізація пневмотранспортних магістралей;
  • двоступеневе очищення повітря при поверненні в робочу зону.

В традиційній аспіраційній системі один вентилятор обслуговує до десяти і більше деревообробних верстатів. При тому, що коефіцієнт одночасності роботи обладнання в деревообробній промисловості не перевищує 50-60%, вентилятор працює повну зміну з розрахунку обслуговування всього під’єднаного обладнання. Таких перевитрат електроенергії можна уникнути, якщо роздробити кожну аспіраційну систему на кілька.    Спеціалістами ТзОВ «ТЕХЕКО» розроблено та запатентовано конструкцію пилевого вентилятора підвісного типу, що може монтуватися безпосередньо над верстатом і обслуговувати один верстат з одночасним вмиканням або невелику групу (2-3 одиниці обладнання). Дана схема скорочує лінійну ділянку проходження пилоповітряної суміші від обладнання до повітроочисної установки, виключає холосту роботу вентилятора, скорочує викиди нагрітого повітря з цеху в зимовий  період, зменшує перетяги в цеху. Важливо відмітити, що в даному випадку можна точніше розрахувати і забезпечити в процесі роботи швидкості транспортування відходів. Складність примінення такої схеми полягає в тому, що втрати тиску у всіх системах мають бути збалансовані між собою.

При проектуванні аспіраційних систем слід пам’ятати, що в аспіраційній  пилоповітряній  суміші концентрація власне відходів складає  0,3-9 %. Таким чином  99,7 % в транспортному потоці становить повітря. Тому при обстеженні деревообробного обладнання важливо звернути увагу на конструкцію стружкоприймачів, вивчити їх роботу, при можливості запропонувати заходи  щодо  покращення  забору відходів із зони різання.

Наступний чинник, що суттєво впливає на енергетичні затрати - грамотний розрахунок повітропроводів – діаметрів труб, визначення траси прокладання повітропроводів та визначення оптимального місця розташування колектора у випадку, якщо вентилятор обслуговує не один, а два-три верстати. Важливо дотримуватися близьких до оптимальних швидкостей транспортування, оскільки збільшення  швидкості веде за собою зростання енергетичних затрат в кубі.

При розрахунку установок спеціалісти звертають увагу і на  інші фактори, що впли-вають на процеси аспірації-повітроочищення: переважаючі породи оброблюваної деревини, вологість матеріалу, вологісний та температурний режим в цеху, що дозволяє  точніше розрахувати навантаження на фільтр, оптимізувати об’єм бункера, розрахувати циклічність розвантаження бункера до моменту утворення склепінь та ін.

Досвід показує, що на сьогодні найефективнішим в  санітарному, екологічному відношенні та з точки зору енергозбереження є примінення  децентралізованих повітроочисних установок з  двохступеневою фільтрацією аспірованого повітря. Перша ступінь – фільтр-блок, що розміщений безпосередньо над бункером і обладнаний системою регенерації фільтрів та утепленим стіновим огородженням, що убезпечує фільтри від утворення на них конденсату внаслідок виникнення на них точки роси, подовжує термін служби фільтрів, зберігає теплову енергію. Друга ступінь очищення розміщена безпосередньо в цеху і доводить чистоту повітря до дозволених показників.

Примінення даної схеми аспірації-повітроочищення має наступні переваги:

- комфортні умови для працівників;

- економію електроенергії із-за відсутності холостої роботи вентиляторів;

- враховуючи неодночасність роботи вентиляторів, зменшується навантаження на фільтр, що дозволяє фільтрувати повітря в спокійнішому режимі;

- в децетралізованій системі, яка обслуговує один або два-три верстати режим роботи вентилятора завжди близький до оптимального;

- економію енергії за рахунок приточних камер;

- економію теплової енергії за рахунок зменшення об'ємів викидів;

- покращення екологічних показників і відповідно зменшення розмірів плати за викиди в атмосферу;

- збільшує термін роботи вентиляторів  за рахунок коефіцієнта одночасності.

Напрацьований  в «ТЕХЕКО» досвід  дозволить підприємствам вирішити проблеми економії електроенергії та суттєво зменшити вплив на довкілля.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить